pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie

PARAFIA

gallery/big-church

Dekanat Kętrzyn II             Diecezja Warmińska

 Statystyki
gallery/fb

Parafialny Kalendarz Liturgiczny

 

 

  1. Adwent – błogosławieństwo wieńca adwentowego i lampionów, Msza św. roratnia.

  2. Środa po II niedzieli Adwentu – rekolekcje adwentowe.

  3. 6 XII – św. Mikołaja (Inscenizacja)

  4. 25 XII Boże Narodzenie, budowa szopki oraz strojenie choinek przez poszczególne miejscowości. Msze pasterskie w Czernikach i Karolewie (Inscenizacja? )

  5. 27 XII  Uroczystość św. Jana Ewangelisty – odpust w kościele filialnym w Czernikach ( błogosławieństwo wina św. Jana)

  6. Niedziela świętej Rodziny – opłatek parafialny

  7.  1 I  Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Modlitw o Pokój (Modlitwa o pokój Pawła VI)

  8. 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego –  błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Orszak Trzech Króli.

  9. 18-25 I Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. (Katecheza)

  10.  3 II Wspomnienie św. Błażeja męczennika- błogosławieństwo świecami św. Błażeja.

  11.  5 II Wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba  ku czci św. Agaty.

  12.  Środa popielcowa – obrzęd posypania głów popiołem Msze dla dzieci młodzieży i starszych. ( Inscenizacja „ Ludzie czekają na ulicach miasta”?)

  13.  Poniedziałek, wtorek, środa, po III niedzieli wielkiego postu- rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum i średnich oraz osób dorosłych

  14.  Niedziela Palmowa – Inscenizacja na temat wjazdu Jezusa do Jerozolimy oraz konkurs na najładniejszą palmę.

  15.  Triduum Paschalne – Wielki Czwartek ( Obrzęd mycia nóg) Wielki Piątek (Śpiewana pasja wg. Św. Jana)

  16.  Wielkanoc (Poświęcone jajko od parafii dla każdej rodziny na stół wielkanocny, zabawa dla dzieci – szukanie zajączka)

  17.  Maj (Konkurs na aktywność w czasie nabożeństw majowych)

  18.  II lub III sobota maja – inscenizacja Bitwy pod Wopławkami.

  19.  Uroczystość Najświętszej Trójcy - I Komunia św. (Scenariusz uroczystości)

  20.  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – procesja  kościoła w Karolewie do kościoła w Czernikach lub odwrotnie , ozdabianie symbolami eucharystycznymi okien w mieszkaniach,  ołtarze robią przedstawiciele rodzin z poszczególnych miejscowości..

  21.  Ostatnia niedziela roku szkolnego – Parafialny Festyn Misyjny? .

  22.  26 VII Wspomnienie św. Joachima i Anny  rodziców NMP. Dzień wdzięczności rodzicom, dziatkom i emerytom.

  23.  Niedziela po dniu św. Krzysztofa (25 VIII) –błogosławieństwo pojazdów.

  24.  15 VIII Wniebowzięcie NMP - błogosławieństwo ziół, owoców i kwiatów.

  25.  1 IX Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla szkoły podst. i gimnazjum.

  26.  Pierwsza niedziela września poświęcenie przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów

  27.  Wrzesień – dożynki ?– błogosławieństwo koron żniwnych

  28.  18 IX Odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki Msza św. dla młodzieży z Zespołu Szkół CKR w Karolewie.

  29.  Październik – Nabożeństwo różańcowe (- konkurs na różaniec wykonany samodzielnie)

  30.  4X Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – Msza św. polowa z błogosławieństwem zwierząt.

  31.  Ostatnia niedziela października – Bal Wszystkich Świętych.

  32.  Tydzień misyjny – Katechezy misyjne prowadzone przez kleryków z Pieniężna lub katechetów.

  33.  11 XI Święto Niepodległości Polski – Wspomnienie św. Marcina (Inscenizacja i korowód  ku czci św. Marcina., śpiew pieśni patriotycznych w świetlicach sołeckich.