pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie

PARAFIA

gallery/big-church

Dekanat Kętrzyn II             Diecezja Warmińska

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            25 czerwca 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ŚP. Maria Obolewicz i Tadeusz Juchniewicz w ich intencji odmówmy : ”Wieczny odpoczynek…”

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. 

 

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 17,00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

 

4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msza Święta będzie sprawowana o godz.17,00..Taca na Stolicę Apostolską.

 

5 Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

                   

6. Zbiórka kandydatów na ministrantów sobota godz.10,00. Zachęcajmy swoich chłopców aby służyli przy ołtarzu.

7. Otrzymałem informację, że będzie organizowana zbiórka elktrośmieci.  Są to odbiorniki telewizyjne i radiowe, lodówki, pralki, wzmacniacze, komórki, telefony stacjonarne i wszelki zepsuty sprzęt elektryczny. 

Po zużyty sprzęt samochód przyjedzie 14 VII o godz. 13,30 a więc odpady będziemy gromadzić  13 VII i 14 VII do godz. 13,30 na placu przy kościele w Karolewie.

8.Intencje.

Poniedziałek 26 VI  godz. 17,00 +Jan i Janina Jasionek

Wtorek 27 VI godz. 17,00  ++Paulina i Józef Fenik VI rocznica śmierci Marianna, Bronisław Tadeusz Mickiewicz

Środa 28 VI godz. 17,00 + Władysław Rutkowski

Czwartek 29 VI godz. 17,00 ++ Piotr, Władysława, Bolesław, Zygmunt, Zbigniew, Janusz

Piątek 30 VI ++Józef i Lucyna Urbanowicz

Sobota 1 VI godz. 16,00 ++Helena i Ryszard Mironowicz

Niedziela 2 VII

8,30 - ? (Koło Żywego Różańca)

10,30 +Włodzimierz Iwańcio

12,00 +Jan Obolewicz`

W tym tygodniu patronuje nam:

28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).