pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie

PARAFIA

gallery/big-church

Dekanat Kętrzyn II             Diecezja Warmińska

 Statystyki

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                          25 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

 

2 Dziękuję Panu Bogu za to że, wszyscy uczestnicy ekstremalnej drogi krzyżowej skończyl ją bezpieczniei w Sobotę ok. godz.1,30. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich organizatorów Drogi Krzyżowej dla twardzieli.

 

3. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz.10,00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

 

3. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz18,00  Do obrzędu mycia nóg, który będzie po kazaniu są proszeni panowie:

1. Charubin Zbigniew

2.Tyc Przemysław

3. Kulesza Mateusz

4. Witeska Łukasz

5.Kalisz Jacek

6. Wójtowicz Marek

8. Żełobowski  Wojciech

9. Śmierzyński Karol

10. Bryska Tomasz

11.Frąckiewicz Kazimierz

12. Lewicki Tomasz

 

 

 

4. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz.15,00 zapraszam na drogę krzyżową, a o godz18,00  będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim..

 

5. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz.10,00 Pożarki, o  godz. 10,30  Kwiedzina o 12,00 Parcz godz.12,30 Czerniki 12,45 świetlica Wopławki. W Karolewie 14,00 i 16,00

 

6. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz.19,00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz.7,00  radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru.

 

7. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia

 

8. Jutro ze względu na wspomnienie Dobrego Łotra otaczamy modlitwą więźniów, którzy pragną odpokutować za swoje winy.

9. W najbliższą niedzielę Rezurekja  o godz. 7,00 Do baldachimu proszę Panów: Tadeusza Ulążkę, Kazimierza Pateckiego, Józefa Kaczmarskiego. Do chorągwi Panów. Mirosława Nałysnyka i Jana Piskorza. Do feretronu z relikwiami św. Stanisława Kostki młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

 

10.Intencje

26 03 Poniedziałek  godz. 17,00 +Bogdan Jeż

27 03 Wtorek godz. 17,00 +Maria Skukowska

29 03 Wielki Czwartek godz. 18,00 Pro se ipso

31 03 Wielka Sobota  godz 19,00 Za parafian

1 04 Niedziela Wielkanocy

Godz.7,00 Rezurekcja  Za parafian

Godz. 10,30 + Aniela Sudenis

Godz. 1`2,00 +Piotr Ćwikliński IX rocznica i ++ Jego rodziców