pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie

PARAFIA

gallery/big-church

Dekanat Kętrzyn II             Diecezja Warmińska

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                  28 maja 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

2. Dzisiaj o godz. 15,30 i o godz.16,00 odbędą się dwie tury egzaminu przed I Komunią św. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

 

3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

 

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

 

5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Codziennie będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 

6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 17,00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

 

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca W związku z piątkowymi  uroczystościami 70 lecia Zespołu Szkół CKP w Karoleiwie do chorych udam się w I czwartek od godz. 9,00 .Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. przed Mszą w Czernikach o godz.16,00 i przed Mszą św. w Karolewie o godz.17,00 Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.12,00 spotkanie  na plebanii z rodzicami dzieci I Komunijnych.

10. Informacje dla rodziców dzieci Komunijnych

Obowiązkowe próby dla dzieci przygotowujących się do I  spowiedzi i Komunii św. wtorek 30 V i czwartek 1 VI o godz.17,30.

 

11. Informacje dla kandydatów do bierzmowania

a. Do niedzieli 04 06 należy zdać wszystkie pytania

b. 06.06 (wtorek)bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17,00 na którą przyjdzie młodzież próba przed bierzmowaniem –obecność obowiązkowa

c. 07 06  ( środa) godz. 17,30 spowiedź

d. 08 06 ( czwartek) godz. 17,00 bierzmowanie którego udzieli ks. bp Cyryl Klimowicz z Syberii

W przyszłym roku w parafii będzie wizytacja biskupia, w związku z tym w przyszłym roku szkolnym nie będą udzielane zezwolenia na bierzmowanie poza parafią. Nie może tak być, aby w parafii przyjmowała sakrament tylko garstka młodzieży.

 Chrzty w Parafii Karolewo odbywają się w trzecią niedzielę miesiąca. Jeżeli ten termin  ten

jest nie do przyjęci będę udzielał chrztów poza Mszą św. Msza św. odprawiana w niedzielę o godz. 12,00 jest Mszą św. z udziałem dzieci i  i takie pojedyńcze chrzty nie mogą rozbijać całej struktury Mszy św.i zaangażowania dzieci. Chrzty zgłaszmy miesiąc wcześniej, gdyż w 3 sobotę  miesiąca odbywa się obowiązkowa nauka dla rodziców i chrzestnych. Nie może byc tak , że co  sobotę mam naukę przed chrztem.

12. Intencje.

Poniedziałek  godz.17,00 + Jadwiga Rutkowska 26 rocznica śmierci

Wtorek, środa, czwartek godz. 17,00 - Za parafian

Piątek 02 06

10,00 Msza dziękczynna za 70 lat istnienia Zespołu Szkół CKR w Karolewie z prośbą o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz młodzieży.

16,00 Czerniki  + Barbara Wasilewska II rocznica śmierci

17,00 Za parafian

03 06 I sobota miesiąca godz. 16,00 intencja wolna

Niedziela 04 06

8,30 O dary Ducha św. dla młodzieży i jej powrót do Kościoła

10,30 O błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra w II rocznicę urodzin i Wojciecha w I rocznicę urodzin

12,00 + Stanisław Mioduchowski ++ jego rodzice

 

13. Zapowiedzi

 

W tym tygodniu patronują nam:

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe);
3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe).