pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie

PARAFIA

gallery/big-church

Dekanat Kętrzyn II             Diecezja Warmińska

 Statystyki
Statystyki

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                   14 stycznia 2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

 

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom Puszka po Mszy św. dla rodziny Syryjskiej , którą nasza parafia się opiekuje.

 

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

 

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą .We wtorek 23 I o godz. 18,00 w bazylice św. Jerzego nabożeństwo ekumeniczne.

 

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci w niedzielę o godz.12,00

 

6. Tak jak w ubiegłych latach również i w tym roku proszę Pana sołtysa oraz mieszkańców Wopławki o zebranie funduszy na sprzątanie kościoła.

 

7.  Kolęda

Poniedziałek 15 01 od godz. 15,00 Kruszewiec str. Szkoły od Frąckiewicz do Ponczkowskiej

Wtorek 16 01  od godz. 15,00 od Ponczkowskiej do Malczewskiego

Środa 17 01 od godz. 15,00 Strona warsztatów od torów do Obolewicz z tym że budynek PUR na końcu kolędy

Czwartek 18 01 od godz. 15,00  strona Warsztatów Od Obolewicza do końca Kruszewca

Piątek Wopławki   godz. 15,30 Ferma i Majątek

Sobota Wopławki godz. 9,00 Kamieniaki                                                                                                      

 

Intencje

Poniedziałek  godz 11,00 Czerniki +Mackiewicz Weronika

Wtorek-Piątek godz. 8,00 –Intencje wolne

Sobota  Parcz 18,00 +Halina Brodnicka

Niedziela 21 I

8,30 +Jadwiga Ciesielska IX rocznica

10,30 +Irena XXVII + Aleksandra XXIX

12,00 +Agnieszka Żuchowska