pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie

PARAFIA

gallery/big-church

Dekanat Kętrzyn II             Diecezja Warmińska

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      24 IX 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej.

 

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 17,00

 

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej
i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17,00

 Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Otoczmy modlitwą zwłaszcza siostry pochodzące z naszej parafii ss. Tadeuszę , Nikolę i Ligię   W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki. 

 

5.Ks. Kazimierz Szałaj SVD  zostawił werbistowskie  kalendarze misyjne na rok 2018. cena 3 zł. Będą one rozprowadzane w przedsionku kościoła.

Siostra Tadeusza Frąckiewicz zebrała i opracował bajki afrykańskie.  W cenie 30 zł .Może to być miły prezent dla dzieci czy dla wnuków Książki do nabycia w zakrystii.

6.  W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12,00 spotkanie z rodzicami dzieci , które przygotowują się do I Komunii św. W następną niedzielę będą zbierane podpisy osób popierających obywatelską inicjatywę o zakazie aborcji na dzieciach niepełnosprawnych. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty lub nr PESEL.

Puszka w  następną niedzielę  na potrzeby charytatywne Caritas.

 W następną sobotę 7 X  Zgromadzimy się w Srokowie o godz  10,30 gdzie  nasza parafia bierze udział w inicjatywie różaniec do granic .  Szczegóły na ulotkach leżących na stoliku w przedsionku kościoła, które możemy wziąć do domu

7. Intencje

Poniedziałek 25 09 godz. 17,00 Za parafian

Wtorek  26 09 godz. 17,00 +Waldemar Rutkowski 30 dzień po śmierci

Środa 27 09 i Czwartek 29. 09 godz. 8,00 intencje wolne

Piątek 30 09  godz. 17,00 intencja wolna

Sobota 30 09 godz. 18,00 Parcz +Janusz Filipczuk 30 dzień po pogrzebie

Niedziela  1 X

Godz. 8,30 Za pracujących, aby mieli zapewniony szacunek i ochronę swoich praw oraz za bezrobotnych

10,30 ++ Roman Bączek XVI rocznica śmierci  Józef, Janina , Kazimierz

12,00 ++ Wanda, Jan , Kazimierz Duda

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);

27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);

28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);
30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).